Cлухові апарати в м.Рівне

Основною причиною звертання до лікаря-сурдолога
є вимога родичів, а не самого пацієнта,  для яких це
являє більшу проблему, аніж для нього самого.

Як слуховий апарат впливає на нервову систему?

* Перш за все, слухові апарати стимулюють мозок. 50% стимуляції мозку основується з того, що ми чуємо, і лише 20% від того, що ми бачимо і 10% - від інших почуттів. Зі зниженням слуху можлива втрата пам'яті, рефлексів та інтелектуальних здібностей.

* Слуховий центр зберігає пам'ять про звуки на протязі трьох років після втрати слуху. Приблизно через сім років ці спогади повільно згасають.Тому важливо перевірити слух і придбати слуховий апарат якомога раніше, якщо помічено, що слух погіршився. Як тільки ви почнете користуватись слуховим апаратом, то до мозку знову почнуть поступати звуки, мозак згадує звуки і помічено, що слух покращується.

* Слухові нерви при зниженні слуху не виконують свою функцію й звукові сигнали більше не надходять до мозку, він починає забувати звуки, тому втрачає здатність розуміти мову.

* Якщо ж проходить тривалий час після зниження слуху, то мозок втрачає пластичність і вже не може розпізнавати цю інформацію. А щоб поновити втрачену функцію й мозок знову навчився слухати, потрібен буде тривалий час звикати до слухового апарату.

Тест - перевірте свій слух

Людина, у якої проблеми зі слухом, нізащо не визнає, що погано чує. Врешті-решт він самого себе переконає, що у нього все нормально — це просто оточуючі говорять тихо й невиразно.

Чи є у Вас проблеми зі слухом? З’ясувати це допоможе простий тест. Спробуйте чесно відповісти на ці питання:

 1. Чи доводилось вам у товаристві просити повторити щойно сказане?

 2. Вам важко розібрати шепіт?

 3. Домашні скаржаться на те, що ви занадто голосно вмикаєте телевізор?

 4. Чи траплялося вам не розчути дзвінок у двері чи телефон?

 5. Буває, що вас просять говорити тихіше або голосніше?

 6. На нарадах, доповідях, в гостині, у театрі ви напружуєте свій слух і при цьому відчуваєте, що пропускаєте окремі слова, навіть іноді втрачаєте сенс окремих фраз?

 7. Вам хочеться, щоб з вами говорили повільніше, бо вам важко зрозуміти зміст розмови?

 8. Траплялися з вами непорозуміння через те, що ви невірно розібрали сказані слова?

 9. Ви не любите розмовляти по телефону, бо не розумієте окремих слів?

 10. Оплачуючи рахунки в банку, ви повертаєте голову вухом до операціоніста?

 11. Розмовляючи з жінками чи дітьми, ви розбираєте їх мову гірше, аніж чоловічу?

 12. Чи буває у вас відчуття, особливо у холодну пору року, що вухо нібито заткнуте пробкою?

 13. Чи траплялося вам у магазині просити касира повторити суму покупки?

 14. Чи виникає у вас відчуття, що більшість людей розмовляють нечітко, «бурмочуть»?

Самостійно оцініть стан слуху, виявіть ознаки погіршення слуху:

 •  Якщо на 2-3 питання Ви відповіли "так" — не варто особливо турбуватися, але показатися спеціалісту не завадило б. Часто звичайна сірчана пробка може стати причиною тимчасового погіршення слуху.
 •  Якщо Ви відповіли "так" на більше ніж 4 питання — зверніться до фахівця: ваш слух вимагає ретельного обстеження. Проконсультуйтеся з лікарем оториноларингологом або сурдологом. Він проведе тональну аудіометрію - безболісну і нешкідливу процедуру, в ході якої попросить розпізнати звуки різної частоти і гучності. Результат обстеження - тональна аудіограма. По ній лікар визначить вид і ступінь зниження слуху. 
 • Практично будь-яку проблему із слухом можна вирішити, якщо помітити її вчасно!
 • Якщо зараз втрата слуху може здаватися незначною, то в майбутньому можуть виникнути спочатку невеликі труднощі, такі як недостатня гучність телевізора, прохання повторити і т.д. Насправді це впливає на втрату слуху більше, ніж Ви думаєте. Дослідження показали, що ефект втрати слуху має властивість накопичуватися, бо як і м'язи при бездіяльності слабішають, так і мозок втрачає здатність обробляти звуки і розпізнавати мову без регулярної стимуляції слухової системи.  Навіщо чекати ?
 • Кожна людина має різні причини, чому вона відкладає звернення до фахівця за допомогою, такі як цінове питання, упереджене ставлення до слухових апаратів і т.д. Гарна новина полягає в тому, що колишні уявлення про слухові апарати давно застаріли! Зараз сучасний слуховий апарат - це високотехнологічний пристрій, привабливого зовнішнього вигляду і високої продуктивності.
Представляємо візуальний «ШУМОВИЙ ТЕРМОМЕТР», який допоможе зрозуміти, які шуми можуть викликати порушення слуху (перевищують 85 децибел), включаючи двигуни літаків, газонокосарки, мотоцикли, бензопили, моторні човни, і персональні стереосистеми.
Якщо вам доводиться підвищувати голос, щоб перекричати шум і бути почутим кимось
на відстані витягнутої руки - знайте, рівень шуму буде приблизно на рівні 85 децибел.

Шум є однією з найпоширеніших причин порушення слуху, яке нині стало  найбільш поширеним професійним захворюванням. Один постріл з пістолета, що пролунав з близької відстані, може раз і назавжди пошкодити слух. Постійний вплив протягом тривалого періоду часу шуму від гучної роботи техніки може становити серйозний ризик для людського слуху. Шум заважає нормальному відпочинку, викликає захворювання органів слуху, сприяє збільшенню числа інших захворювань гнітюче діє на психіку людини. Транспортний або виробничий шум діє гнітюче на людину - стомлює, дратує, заважає зосередитися.

Гучні звуки стали звичними в нашій культурі. На жаль, ефект від них дуже часто недооцінюється, бо пошкодження від шуму можуть проявлятися дуже повільно і на перших порах непомітні. Сучасний шумовий дискомфорт викликає у живих організмів хворобливі реакції. Шум від пролітаючого реактивного літака, наприклад, гнітюче діє на бджолу, вона втрачає здатність орієнтуватися. Цей же шум вбиває личинки бджіл, розбиває яйця птахів, що відкрито лежать у гнізді. Рівень шуму в 20-30 децибел (дБ) практично нешкідливий для людини. Це природний шумовий фон, без якого неможлива людське життя. Для "гучних звуків" допустима межа приблизно 80-85 децибел. Звук в 130 децибел уже викликає в людини болюче відчуття, а в 150
децибел - стає просто нестерпним. Звук у 180 децибел викликає втому металу, а при 190 децибел заклепки вириваються з металевих конструкцій.

Будь-який шум достатньої інтенсивності і тривалості може призвести до різного ступеня зниження слухової активності. Крім частоти і рівня гучності шуму, на розвиток приглухуватості впливають вік, слухова чутливість, тривалість, характер дії шуму, ряд інших причин. Хвороба розвивається поступово, тому особливо важливо заздалегідь вжити відповідних заходів захисту від шуму. Під впливом сильного шуму, особливо високочастотного, в органі слуху відбуваються необоротні зміни. При високих рівнях шуму зниження слухової чутливості настає вже через 1-2 роки роботи, при середніх рівнях вона виявляється набагато пізніше, через 5-10 років.

Люди традиційно недооцінюють серйозність впливу порушень слуху, викликаних шумом, на їх щоденне життя
до тих пір, поки вони не зустрінуться з постійними проблемами в спілкуванні. Можливо, занадто пізно, але потім вони стають дуже уважними до свого слуху, щоб зберегти хоча б той слух, який у них ще залишився.  

Negative Health Effects of Noise Pollution

Звуки, які ми чуємо, мають різну
гучність, вимірювану в децибелах:


Дихання людини
Шепіт на вухо
Шепіт у кімнаті, шерох сторінок
Дуже тиха бібліотека
Квартира, фонові шуми
Звичайна розмова
Вуличний шум
Дуже гучна вулиця
Шум у міському автобусі
Шум двигуна вантажівки
Звук гобоя або кларнета
Мотоцикл, поїзд метро,
стереосистема
Дискотека
Звук пилки, яка ріже метал
Сирена швидкої допомоги
Грім, близька гроза
Звук двигуна реактивного літака
Гучний рок-концерт
Постріл з пістолета
Літак у момент зльоту

10 Дб
15 ДБ
20 Дб
30 Дб
40 Дб
60 Дб
75 Дб
80 Дб
85 Дб
88 Дб
92 Дб

100 Дб

106 Дб
109 Дб
120 Дб
120 Дб

120 Дб
135 Дб
155 Дб
160 Дб

Оперативна розробка вебсайтів
 
 

Создайте бесплатный веб-сайт с Yola