Cлухові апарати в м.Рівне

 Чому виникає потреба                 
 звикання до слухового апарату 

Слуховий апарат являє собою технічний пристрій, призначений для компенсації втраченої слухової функції. Такі функції виконують і протези, наприклад, зубні. Будь-які пристрої, які штучним чином замінюють втрачені функції організму, потребують звикання. Процес адаптації до слухового апарату індивідуальний для кожної людини, і його тривалість залежить від ряду факторів, що впливають на ефективність слухопротезування.

Природа зниження слуху

Зниження слуху має різну природу, а порушення передачі звукової інформації може спостерігатися на всьому слуховому шляху, починаючи від звукової хвилі в слуховому проході і до ідентифікації звуків в корі головного мозку. Від локалізації причини порушення слуху залежить здатність людини адаптуватися до слухового апарату. Чим ближче до центральних відділів слухового аналізатора розташовується порушення, тим складніше людині користуватися слуховим апаратом. Існують ситуації, в яких слухопротезування недоцільно.

Вік та активність пацієнта

У більшості випадків, чим молодше пацієнт і чим активніше його спосіб життя, тим швидше людина, почавши користуватися слуховим апаратом, зможе адаптуватися до нового звучання навколишнього світу.

Період від початку зниження слуху до слухопротезування

Чим більше часу минуло з моменту перших ознак зниження слуху до слухопротезування, тим більша кількість слухової інформації витісняється з мозку, і тим більше тривалим буде процес звикання до слухового апарату.

Знання сучасних можливостей слухопротезування

Знання сучасних можливостей слухопротезування грає величезну роль при проведенні корреції слуху. Адже саме незнання породжує міфи про зниження слуху слуховими апаратами, або, навпаки, викликає завищені очікування від слухопротезування цифровими апаратами, і як наслідок - розчарування.

Бажання людини користуватися слуховим апаратом

Якщо людина не сама виявляє бажання користуватися слуховим апаратом, а робить це з примусу родичів, то, швидше за все, ніколи не зможе повною мірою скористатися всіма можливостями сучасного слухопротезування.

Придбання слухового апарату - це лише перший крок на шляху до відновлення функції слуху. Вам може знадобитися певний час для звикання до апарата. Головне в цьому періоді - ваші реалістичні очікування і бажання успіху.

   Ви користуєтесь слуховим апаратом?    
   Тоді Вам буде цікаво знати що ...              

* Носіння слухового апарата може спровокувати посилене виділення вушної сірки всередині слухового проходу, тому гігієна слухового проходу стає важливою і невід'ємною частиною процесу використання слухового апарату.

* Слуховий апарат - це мініатюрний пристрій, тому важливо привчити себе залишати апарат в одному місці (зручніше всього біля ліжка), а у випадку, якщо вдома є домашні тварини або діти, апарат краще зберігати в недоступному для них місці.

* Слуховий апарат в процесі носіння доторкається до шкіри і волосся у завушній частині голови, внаслідок чого відбувається забруднення корпусу та внутрішньовушної частини слухового апарату, а це негативно впливає на працездатність слухового апарату. Ці забруднення мають досить агресивний кислотно-лужний склад. Щоб запобігти передчасному виходу з ладу слухового апарату, необхідно видаляти зайву вологу шляхом використання спеціальних висушуючих таблеток і утримувати завушну частину голови в чистоті.

* У деяких випадках втрачений слух дійсно можна відновити за допомогою медикаментозного лікування або хірургічного втручання. Але в 9 випадках з 10 втрата слуху пов'язана з необоротним ушкодженням сенсорних волосових клітин у внутрішньому вусі людини. Сучасна медицина тут безсила. Замість неї на допомогу приходить сучасна техніка. Майже будь-яка втрата слуху може бути успішно скорегована за допомогою слухового апарата. Приблизно так само, як короткозорість виправляється за допомогою окулярів.

* Слухопротезування будь-яким слуховим апаратом неможливо без якісно виготовленої індивідуальної вушної вкладки (ІВВ).
Використання індивідуальної вушної вкладки дає такі переваги:

 1. завдяки використанню вушної вкладки слуховий апарат надійно зафіксований, і при носінні не виникатиме дискомфорту через страх згубити слуховий апарат,
 2. використання сучасних матеріалів для виготовлення вушної вкладки у поєднанні із засобами гігієнічного догляду за ІВВ виключає можливість виникнення алергічних реакцій і запальних процесів у зовнішньому слуховому проході;
 3. при використанні індивідуальної вушної вкладки слуховий апарат кожен день буде звучати однаково, що дозволить не тільки швидше звикнути до нього, але і більш повно використовувати його можливості;
 4. поверхня вушної вкладки щільно прилягає до стінок слухового проходу, що практично виключає виникнення акустичного зворотного зв'язку (свисту);
 5. при невеликому ступені зниження слуху в вушній вкладці висвердлюються спеціальні калібровані отвори - вентилі, що забезпечують вентиляцію слухового проходу й більш м'яке звучання власного голосу.

    Цікаві факти:    

 • Раніше вважалося, що обидва вуха чують всі звуки однаково, а їх диференціювання відбувається тільки в головному мозку. Проте вчені з'ясували, що кожне з вух самостійно «відфільтровує» звукові сигнали і посилає їх до відповідної півкулі, праве вухо - в ліву півкулю, ліве вухо - в праву.
 • Музичний слух - це здатність визначати з абсолютною точністю висоту, гучність і тембр звуків. Плюс хороша музична пам'ять.
 • Людське вухо здатне сприймати діапазон частот від 16 Гц до 20 000 Гц. Все, що нижче відноситься до інфразвуку, все що вище - до ультразвуку. Для порівняння більшість тварин по сприйняттю перевершують людину. Так собаки «досягли» до 30 000 Гц, кішки - до 40 000 Гц, ну а всім відомі «живі радари» - летючі миші - аж до 60 000 Гц!
 • Два рівних за силою, але різних за частотою звуки будуть сприйматися як звуки різної гучності.
 • Вікова приглухуватість - явище того ж порядку, що і атересклероз, цукровий діабет, підвищення артеріального тиску і т.п. Геронтологи вважають старими людей від 75 років, а від 65 до 74 - літніми.
 • До 60-70% людей похилого віку мають потребу в слуховому апараті, однак тільки близько 12% купують і регулярно користуються ними.
 • Сучасні слухові апарати потужних модифікацій здатні розвивати акустичні посилення понад 140 дБ.
 • Максимальна гучність тривалого шумового впливу, яку може витримати людина без шкоди для здров'я, становить 85 дБ. Для дітей і підлітків ця величина сили звуку ще менша - 70 дБ. Для порівняння звук плеєра, середньої гучності - 105 дБ.
 
UNIQUE - новітня серія слухових апаратів Widex

 Поетапна методика                      
 звикання до слухового апарату 

Адаптація відбувається в кілька етапів, і поступове їх проходження забезпечить упевненість, що можливості слухового апарата в повній мірі працюють на Ваше слухове сприйняття.   

 
Перша стадія звикання: знайомство з новим світом звуків.

В результаті первинної настройки слуховий апарат налаштований згідно аудіологічної кривої (аудіограми) і суб'єктивних відчуттів пацієнта. У цьому випадку слуховий апарат посилює всі тихі звуки, нечутні раніше, а дуже гучні робить комфортними, таким чином, щоб пацієнту було чути всі звуки, але при цьому вони не викликали неприємних відчуттів. Для користувача слухового апарату всі звуки здаються іншими, і кожен з них потребує особливої уваги. На цьому етапі в якості допомоги слуху необхідно скористатися зором. Кожен звук має свій зоровий образ, і цей образ служить опорою слуховим відчуттям пацієнта. Початківцю-носію слухового апарату кожен незнайомий, не чутний раніше звук буде здаватися шумом слухового апарату.
Наприклад, часто зустрічається скарга пацієнтів: "Все навколо шумить!" - Вона викликана тим, що підошви шарудять, годинник цокає, вентилятори гудуть і т.д. Необхідно усвідомити джерела звуків, як би побачити їх, і звикнути до нового звучання. Світ навколо нас живе, він наповнений різноманітністю звуків, але потрібно навчитися розпізнавати лише ті з них, які важливі в даний момент, і загострювати увагу тільки на них.
 

Друга стадія звикання: розмова з одним співрозмовником.

Голоси всіх людей звучать по-різному (бас, баритон, сопрано, контральто, тенор, фальцет і т.д.), тому необхідно звикнути до звучання кожного голосу. Найбільш успішно навчання сприйняттю мови відбувається при спільному читанні газети вголос. Пацієнт стежить очима за текстом, який читає його співрозмовник. При цьому інформація, яка сприймається на слух, знаходить зорове підтвердження. Також добре допомагають бесіди один на один в тихій обстановці, при цьому пацієнт повинен стежити за обличчям та рухом губ співрозмовника.

Третя стадія звикання: участь у груповій бесіді.

Навіть схожі на перший погляд голоси відрізняються невловимим для слуху, але характерним лише для цієї людини звучанням. Дуже важливо вміти виділити голос потрібного співрозмовника з безлічі голосів оточуючих людей. Для кращого розуміння його мови при спілкуванні серед кількох людей, необхідно навчитися відрізняти голос одного співрозмовника від іншого. Для цього треба зіграти в просту гру:пацієнт сідає між двома чоловіками з дуже схожими голосами, і, не дивлячись на них, стежить за бесідою. Пацієнт повинен розуміти не що говорять, а хто саме говорить. В результаті користувач слухового апарату навчається вловлювати голос конкретної людини.
 
Четверта стадія звикання:
прослуховування теле- та радіо-передач.

Живий голос співрозмовника, що сидить навпроти, зрозуміти набагато простіше, ніж голос тієї ж людини,
відтворений будь-якою акустичною системою. Чому? Давайте розберемося ...
Для того, щоб почути голос співрозмовника, що звучить, наприклад, з телевізора, необхідно:

 • записати через мікрофон голос (перше електроакустичне спотворення звукового сигналу),
 • відтворити записаний (і спотворений) голос через динамік телевізора (друге електроакустичне спотворення звукового сигналу),
 • посилити отриманий звук за допомогою слухового апарата, який спотворює звуковий сигнал відповідно до аудіологічної кривої пацієнта (третє електроакустичне спотворення).

Для людини з нормальним слухом завдання розпізнати тричі спотворений звуковий сигнал - не проблема, але в людини з порушеним слухом це може викликати ускладнення. Тому необхідно спочатку звикнути до звучання слухового апарата, а потім звикати до звучання телевізора, радіо та інших електроакустичних пристроїв.

П'ята стадія звикання: складні акустичні ситуації.

Що розуміється під складною акустичною ситуацією?
Складною називається така ситуація звучання, в якій мова, що підлягає розпізнанню, замаскована іншими навколишніми звуками. Такими звуками можуть бути: шум вуличного транспорту, безліч голосів у кабінеті, шум цехового устаткування, і т. д. Також складною називається та ситуація, в якій користувач слухового апарата зобов'язаний зрозуміти кожне слово, тому що від цього може залежати якісне виконання ним професійних обов'язків або кар'єра.
Переходити до використання слухових апаратів у складних ситуаціях можна тільки після того, як були успішно пройдені всі попередні етапи звикання. Послідовні дії з освоєння пристрою дозволяють реально оцінити можливості слухового апарата і зрозуміти, наскільки повно можна його використовувати.

Протягом періоду адаптації необхідно відзначати всі складнощі сприйняття тих чи інших звуків для подальшого обговорення їх з фахівцем з слухопротезування. Будь-яка проблема зі сприйняттям звуків за допомогою слухового апарата, яку Ви опишете своїми словами, для слухопротезиста є не набором слів і відчуттів, а основою для визначення параметрів амплітудно-частотної характеристики слухового апарата, що підлягають коригуванню.


Для якісної корекції слуху за допомогою слухового апарата потрібно кілька сесій настройки у слухопротезиста:

Налагодження «по вухах».
Це первинна настройка по аудіограмі пацієнта і його перших суб'єктивних відчуттів.

Налагодження «по душі».
Більш тонке настроювання слухового апарата після закінчення 10-15 днів носіння, ця установка основана на відчуттях пацієнта, записаних ним протягом минулого терміну.
Наступні налаштування здійснюються в міру необхідності.

На що слід звернути увагу користувачеві слухового апарату
в процесі адаптації:

 • розбірливість мови в різних акустичних ситуаціях (в тиші, в гучній обстановці, при груповій бесіді і т.д.),
 • сприйняття звуків (мови, власного голосу, музики, звуків довкілля),
 • надійне відтворення сигналів небезпеки,
 • відсутність зворотного акустичного зв'язку (свисту) в слухавці,
 • комфортність прилягання і використання індивідуальної вушної вкладки,
 • особливу увагу слід приділити тим словам, сприйняття яких утруднене в будь-яких ситуаціях, такі слова треба виділити окремо і розповісти про них слухопротезисту.

Після закінчення періоду звикання слуховий апарат повинен стати Вашим постійним супутником. Одягати його потрібно вранці, відразу ж після того, як прокинетеся, носити протягом усього дня і знімати ввечері, перед сном. Це повинно стати для Вас непорушним правилом. Тільки тоді слуховий апарат стане Вашим вірним помічником. 

Якщо ж Ви будете носити апарат від випадку до випадку, Ви ніколи не навчитеся в повній мірі використовувати його переваги. У цьому випадку рано чи пізно ви перестанете їм користуватися, а винуватим, звичайно ж, виявиться сам слуховий апарат: Ви будете впевнені, що він Вам «не допомагає».

ПРОСТЕ КОРИСТУВАННЯ
WIDEX  - це повністю автоматичне рішення для Вашої втрати слуху. Просто вдягніть їх і насолоджуйтеся звучанням навколо Вас.

 
 
 
Оперативна розробка вебсайтів

Создайте бесплатный веб-сайт с Yola